O nas // Kadra

Anna
 
 

Ania taniec brzucha

Serce i mózg Alimah. Pedagog z wykształcenia, tancerka
z miłości. Uzależniona od czekolady. W jej torebce zawsze znajdziesz gumy do żucia oraz batonika ; )

Anna Kozioł-Siwek

Od dziecka związana jestem ze sceną i szeroko pojętą sztuką. W Opolu pierwszych sceniczno-muzycznych szlifów nabierałam pod okiem mgr Aldony Król, ale dopiero wyjazd do Wrocławia ukazał mi całą gamę możliwości artystycznych. I tak w 2008 roku, dzięki Małgosi Zujewicz (Yanarim) poznałam Raks Sharki (potocznie zwany tańcem brzucha), który pochłonął mnie bez reszty :) Taniec stał się moją pasją, dzięki której czuję się pewniej, piękniej i w pełni akceptuję swoje ciało. Fascynacja tym bardzo kobiecym tańcem, popchnęła mnie do tego, by pisać o nim pracę magisterską.
Stale pogłębiam swoją wiedzę oraz umiejętności taneczne uczestnicząc w warsztatach zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd tańca. Należałam do wrocławskiego zespołu tańca orientalnego Al-mara, z którym realizowałam wiele projektów oraz pokazów tanecznych w całej Polsce. Obecnie związana jestem z zespołem Arabelle oraz jestem założycielką zespołu Alimah, który regularnie zapraszany jest na pokazy taneczne zarówno w regionie jak i poza nim.

Dodatkowo jestem organizatorem licznych warsztatów, pokazów, festiwalu Opolskie Perły Orientu oraz pierwszego w Opolu przedstawienia orientalnego pt. Królowa Śniegu.

Alimah to mój sposób na życie. Kocham taniec oraz pracę z ludźmi- podczas zajęć staram się sprostać potrzebom moich kursantek-ponieważ to one są dla mnie najważniejsze.

Jestem najlepszym przykładem tego, że taniec orientalny jest dla każdej kobiety- pomimo przewlekłej choroby, z którą borykam się od lat- jestem w stanie tańczyć i czerpać radość z ruchu
i spotkań ze wspaniałymi kobietami :)

Jako młoda mama- polecam taniec brzucha, zarówno podczas ciąży oraz jako zdrową i bezpieczną formę ruchu po okresie połogu. Dodatkowo zapraszam na zajęcia dla mam wraz z dziećmi
w chustach/nosidłach.

 

Taniec brzucha polecam KAŻDEJ kobiecie, bez względu na tuszę, wiek oraz temperament :)

 

Monika
 
 

Monika Pole Dance

 

Monika

Skończyłam Biotechnologię na Politechnice Wrocławskiej, ale tak naprawdę moją największą pasją jest taniec. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje Pole Dance. Moją miłością do tego sportu chcę dzielić się z innymi. Posiadam międzynarodowy certyfikat Vertical Dance, który upoważnia mnie do prowadzenia zajęć Pole Dance.
Na moich zajęciach nigdy nie będziesz się nudzić, a pierwiastek taneczny sprawi, że łatwiej zapamiętasz poszczególne ruchy i figury :)

 

Black Valentine Burlesque
 
 

Black Valentine Burlesque

Ruda siostra, rudej siostry. Poślubiona Rosji. Najlepsze pośladki w województwie !

Katarzyna

Od 2003 roku tańczę taniec orientalny. W 2010 roku poznałam Burleskę i zakochałam się w niej z wzajemnością ;). Burleska jest sztuką uwodzenia, i niedopowiedzenia. Zostaw szarą codzienność za drzwiami i pozwól wyjść z ukrycia, siedzącej w Tobie tancerce i kobiecie !

https://www.facebook.com/BlackValentineBurlesque

 

Tatiana
 
 

Tatiana taniec brzucha

 

Tatiana

Taniec orientalny odkryłam przypadkowo w styczniu 2008 roku. Od tego czasu intensywnie rozwijam swoje umiejętności, pogłębiając wiedzę na temat tańca i kultury arabskiej.
Swoją technikę doskonaliłam nie tylko na zajęciach tańca orientalnego, ale także na lekcjach baletu. Taniec klasyczny uświadomił mi jak ważna jest prawidłowa postawa, precyzja wykonywanych ruchów i świadomość własnego ciała.
Liczne występy podczas eventów orientalnych, takich jak: Nova Orient, Egyptian Fever Festival, Euro Raks, niezwykle wzbogaciły moje doświadczenie sceniczne i pozwoliły spojrzeć na taniec jako na niezwykle wymagającą formę sztuki. 

To, co najbardziej fascynuje mnie w tańcu orientalnym, to okazja do wcielania się w różne role oraz możliwość wyrażania najgłębszych emocji.