O nas // Kadra

Anna
 
 

Ania taniec brzucha

Serce i mózg Alimah. Pedagog z wykształcenia, tancerka
z miłości. Uzależniona od czekolady. W jej torebce zawsze znajdziesz gumy do żucia oraz batonika ; )

Anna Kozioł-Siwek

Od dziecka związana jestem ze sceną i szeroko pojętą sztuką. W Opolu pierwszych sceniczno-muzycznych szlifów nabierałam pod okiem mgr Aldony Król, ale dopiero wyjazd do Wrocławia ukazał mi całą gamę możliwości artystycznych. I tak w 2008 roku, dzięki Małgosi Zujewicz (Yanarim) poznałam Raks Sharki (potocznie zwany tańcem brzucha), który pochłonął mnie bez reszty :) Taniec stał się moją pasją, dzięki której czuję się pewniej, piękniej i w pełni akceptuję swoje ciało. Fascynacja tym bardzo kobiecym tańcem, popchnęła mnie do tego, by pisać o nim pracę magisterską.
Stale pogłębiam swoją wiedzę oraz umiejętności taneczne uczestnicząc w warsztatach zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd tańca. Należałam do wrocławskiego zespołu tańca orientalnego Al-mara, z którym realizowałam wiele projektów oraz pokazów tanecznych w całej Polsce. Obecnie związana jestem z zespołem Arabelle oraz jestem założycielką zespołu Alimah, który regularnie zapraszany jest na pokazy taneczne zarówno w regionie jak i poza nim.

Dodatkowo jestem organizatorem licznych warsztatów, pokazów, festiwalu Opolskie Perły Orientu oraz pierwszego w Opolu przedstawienia orientalnego pt. Królowa Śniegu.

Alimah to mój sposób na życie. Kocham taniec oraz pracę z ludźmi- podczas zajęć staram się sprostać potrzebom moich kursantek-ponieważ to one są dla mnie najważniejsze.

Jestem najlepszym przykładem tego, że taniec orientalny jest dla każdej kobiety- pomimo przewlekłej choroby, z którą borykam się od lat- jestem w stanie tańczyć i czerpać radość z ruchu
i spotkań ze wspaniałymi kobietami :)

Jako młoda mama- polecam taniec brzucha, zarówno podczas ciąży oraz jako zdrową i bezpieczną formę ruchu po okresie połogu. Dodatkowo zapraszam na zajęcia dla mam wraz z dziećmi
w chustach/nosidłach.

 

Taniec brzucha polecam KAŻDEJ kobiecie, bez względu na tuszę, wiek oraz temperament :)

 

Emily
 
 

Emily Pole Dance

 

Emily

Od najmłodszych lat wspinałam się po drzewach i skakałam po trzepakach 🙂 gdyby już wtedy pole dance był tak popularny jak teraz to bez wątpienia rodzice by mnie wtedy zapisali... ale nie był. Więc zaczynało się od kół tanecznych w szkole, grupy szkolnych cheerleaderek, a potem poznałam sztuki walki: Capoeirę i Taekwondo, pokochałam je, za to że dawały mi poczucie siły, zwinność, adrenalinę, za piękne staranne ruchy, za to że oprócz siły niezbędna była poprawna technika. Potem poznałam pole dance, który pokochałam dokładnie za to samo, a tutaj moim największym przeciwnikiem jestem ja sama, moje słabości i mój strach. Kocham w pole dance, za równo jest akrobatyczną stronę jak i taneczną, kocham unosić się w powietrzu na rurze tylko za pomocą siły swojego ciała, to jak spełnienie marzeń o lataniu. Satysfakcje sprawia mi przekraczanie swoich granic, pokazywanie sobie, że to co do niedawna wydawało mi się nierealne, teraz jest w moim zasięgu, czuje się pewniejsza siebie i szczęśliwsza i tym właśnie chcę zarażać swoich kursantów, bo każdy ich sukces jest moim własnym.

Trenuję Pole Dance od 2014r, oraz Exotic Pole Dance od 2016r., posiadam certyfikat instruktora (PFAPA) Pole Dance z najwyższą możliwą oceną zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej; stale dbam o podnoszenie swoich umiejętności, występuję również na pokazach Pole Dance/Exotic. 17.04.2017 Wyszkolona przez mnie drużyna kursantów zajęła 4. miejsce w pierwszej w Polsce kategorii grupowej zawodów: Pole Wars.

Razem z Agnieszką zdobyłyśmy 1 miejsce w kategorii duety podczas Vertical Fit Championship 2018.

 

Basia
 
 

Basia Pole Dance

 

Basia

Skończyłam wydział mechaniczny na Politechnice Opolskiej, ale aktywne spędzanie wolnego czasu i sport mam we krwi i jest to moja wielka pasja:) Tak więc po 8 godzinach za biurkiem wsiadam na rower i pędzę czy to na salę taneczną czy na siłownię. Uwielbiam ruch w każdej postaci- daje mi on energię do życia i bardzo poprawia humor ( a przy okazji sylwetkę;)).
Na moich zajęciach postaram się zarazić Cię pasją do ruchu i zadbam o Twoje bezpieczeństwo, tak byś w komfortowych warunkach mogła zdobywać kolejne szczyty!

 

Sabina
 
 

Sabina Pole Dance

 

Sabina

Ukończyłam ekonomię na UO i pracuję jako księgowa w branży samochodowej. Poza finansami, w moim życiu zawsze był obecny sport. Siłownia, fitness, kalistenika - próbowałam różnych dziedzin, ale dopiero połączenie siły mięśni z tańcem i sztuką stało się moja pasją. Już po pierwszych zajęciach z pole dance wiedziałam, ze to jest to! Uważam, ze taniec na rurce bardzo ładnie kształtuje kobiece ciało, uczy cierpliwości, wytrwałości, świadomości własnego ciała i niesamowicie podnosi samoocenę. Nie ma nic piękniejszego niż moment, gdy udaje Ci się zrobić wymarzony trik i widzisz, ze Twój wysiłek przyniósł piękne efekty.
Pozwól, że pomogę Ci tego doświadczyć- zapraszam na swoje zajęcia w Alimah :)

 

Agnieszka
 
 

Agnieszka Pole Dance

 

Agnieszka

Pochodzę z Opola, jednak obecnie mieszkam w pięknym Wrocławiu :)
Sport towarzyszył mi od najmłodszych lat i długo poszukiwałam czegoś dla siebie: w dzieciństwie trenowałam pływanie, jazdę konną, jako nastolatka tańczyłam w zespole Adena i uprawiałam wszelkie formy fitnessu. Nic tak jednak nie przynosiło mi tyle satysfakcji ile zajęcia Pole Dance. Mam na koncie wiele publicznych występów. Uwielbiam wyzwania. Pole dance to zarówno sport jak i rekreacja jest kwintesencją tego co zawsze podziwiałam w różnych dyscyplinach: siły, zwinności i elastyczności ludzkiego ciała w bardzo wyrafinowanej formie gimnastyki na drążku. Dlatego niewątpliwie podczas treningów pole dance pomogę Wam zadbać o sportową sylwetkę. W dobrym przygotowaniu do zajęć kładę nacisk aby siła i gibkość szły w parze i dawały większe możliwości podczas nauki nowych figur. Moją pasją i pozytywną energią kocham zarażać innych jest to niesamowicie satysfakcjonujące. Pole dance dał mi niesamowite poczucie wpływu na każdą podejmowaną rzecz pokazuje że niemożliwe staje się możliwe niezbędna jest tylko wytrwałość i systematyczna praca nad sobą. Możesz się o tym przekonać niebawem na moich zajęciach. W czasie wolnym uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni, oraz czytać motywujące książki o zdrowiu i rozwoju osobistym z których czerpię mnóstwo inspiracji :)

W 2018 razem z Emilką zdobyłyśmy złoto podczas Vertical Fit Championship i planujemy zdobywać kolejne medale!

 

Black Valentine Burlesque
 
 

Black Valentine Burlesque

Ruda siostra, rudej siostry. Poślubiona Rosji. Najlepsze pośladki w województwie !

Katarzyna

Od 2003 roku tańczę taniec orientalny. W 2010 roku poznałam Burleskę i zakochałam się w niej z wzajemnością ;). Burleska jest sztuką uwodzenia, i niedopowiedzenia. Zostaw szarą codzienność za drzwiami i pozwól wyjść z ukrycia, siedzącej w Tobie tancerce i kobiecie !

https://www.facebook.com/BlackValentineBurlesque

 

Tatiana
 
 

Tatiana taniec brzucha

 

Tatiana

Taniec orientalny odkryłam przypadkowo w styczniu 2008 roku. Od tego czasu intensywnie rozwijam swoje umiejętności, pogłębiając wiedzę na temat tańca i kultury arabskiej.
Swoją technikę doskonaliłam nie tylko na zajęciach tańca orientalnego, ale także na lekcjach baletu. Taniec klasyczny uświadomił mi jak ważna jest prawidłowa postawa, precyzja wykonywanych ruchów i świadomość własnego ciała.
Liczne występy podczas eventów orientalnych, takich jak: Nova Orient, Egyptian Fever Festival, Euro Raks, niezwykle wzbogaciły moje doświadczenie sceniczne i pozwoliły spojrzeć na taniec jako na niezwykle wymagającą formę sztuki. 

To, co najbardziej fascynuje mnie w tańcu orientalnym, to okazja do wcielania się w różne role oraz możliwość wyrażania najgłębszych emocji.