O nas // Kadra

Anna
 
 

Ania taniec brzucha

Serce i mózg Alimah. Pedagog z wykształcenia, tancerka
z miłości. Uzależniona od czekolady. W jej torebce zawsze znajdziesz gumy do żucia oraz batonika ; )

Anna Kozioł-Siwek

Od dziecka związana jestem ze sceną i szeroko pojętą sztuką. W Opolu pierwszych sceniczno-muzycznych szlifów nabierałam pod okiem mgr Aldony Król, ale dopiero wyjazd do Wrocławia ukazał mi całą gamę możliwości artystycznych. I tak dzięki Małgosi Zujewicz (Yanarim) poznałam Raks Sharki (potocznie zwany tańcem brzucha), który pochłonął mnie bez reszty :) Taniec stał się moją pasją, dzięki której czuję się pewniej, piękniej i w pełni akceptuję swoje ciało. Fascynacja tym bardzo kobiecym tańcem, popchnęła mnie do tego, by pisać o nim pracę magisterską.
Stale pogłębiam swoją wiedzę oraz umiejętności taneczne uczestnicząc w warsztatach zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd tańca (m.in. Suraiya, Jamilah, Anett Kecskeméti, Katalin Breban, Noemi Bartos, Camilia, Abir, Sowillo, Alaya Shirin, Quesse, Jasirah, Kadira, Kamar itd.). Należałam do wrocławskiego zespołu tańca orientalnego Al-mara, z którym realizowałam wiele projektów oraz pokazów tanecznych ( Noce orientu, Rewie orientalne, Orientalny Koktajl na Bemowie- Warszawa itp.). Obecnie związana jestem z zespołem Arabelle oraz jestem założycielką zespołu Alimah, który regularnie zapraszany jest na pokazy taneczne zarówno w regionie jak i poza nim.

Dodatkowo jestem organizatorem licznych warsztatów, pokazów, festiwalu Opolskie Perły Orientu oraz pierwszego w Opolu przedstawienia orientalnego pt. Królowa Śniegu.

 

Alimah to mój sposób na życie. Kocham taniec oraz pracę z ludźmi- podczas zajęć staram się sprostać potrzebom moich kursantek-ponieważ to one są dla mnie najważniejsze.

Jestem najlepszym przykładem tego, że taniec orientalny jest dla każdej kobiety- pomimo przewlekłej choroby, z którą borykam się od lat- jestem w stanie tańczyć i czerpać radość z ruchu i spotkań ze wspaniałymi kobietami :)

 

Taniec brzucha polecam KAŻDEJ kobiecie, bez względu na tuszę, wiek oraz temperament :)

 

Monika
 
 

Monika Pole Dance

 

Monika

Skończyłam Biotechnologię na Politechnice Wrocławskiej, ale tak naprawdę moją największą pasją jest taniec. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje Pole Dance. Moją miłością do tego sportu chcę dzielić się z innymi. W tamtym roku zdobyłam międzynarodowy certyfikat Vertical Dance, który upoważnia mnie do prowadzenia zajęć Pole Dance. Na moich zajęciach nigdy nie będziesz się nudzić, a pierwiastek taneczny sprawi, że łatwiej zapamiętasz poszczególne ruchy i figury :)

 

Black Valentine Burlesque
 
 

Black Valentine Burlesque

Ruda siostra, rudej siostry. Poślubiona Rosji. Najlepsze pośladki w województwie !

Katarzyna

Od 2003 roku tańczę taniec orientalny. W 2010 roku poznałam Burleskę i zakochałam się w niej z wzajemnością ;). Burleska jest sztuką uwodzenia, i niedopowiedzenia. Zostaw szarą codzienność za drzwiami i pozwól wyjść z ukrycia, siedzącej w Tobie tancerce i kobiecie !

https://www.facebook.com/BlackValentineBurlesque

 

Tatiana
 
 

Tatiana taniec brzucha

 

Tatiana

Taniec orientalny odkryłam przypadkowo w styczniu 2008 roku. Od tego czasu intensywnie rozwijam swoje umiejętności, pogłębiając wiedzę na temat tańca i kultury arabskiej. Dotychczas uczestniczyłam w warsztatach cenionych tancerzy egipskich, m.in. Mahmoud Reda, Farida Fahmy, Aida Nour, Ahmed Refaat oraz polskich i zagranicznych instruktorek, m.in. Mercedes Nieto, Jillina, Marta Korzun, Jamilah, Anna Redlin, Surayia. Swoją technikę doskonaliłam nie tylko na zajęciach tańca orientalnego, ale także na lekcjach baletu. Taniec klasyczny uświadomił mi jak ważna jest prawidłowa postawa, precyzja wykonywanych ruchów i świadomość własnego ciała. Liczne występy podczas eventów orientalnych, takich jak: Nova Orient, Egyptian Fever Festival, Euro Raks, niezwykle wzbogaciły moje doświadczenie sceniczne i pozwoliły spojrzeć na taniec jako na niezwykle wymagającą formę sztuki. Od lutego 2012 roku mam zaszczyt być członkinią zespołu „Dream Dancers”, założonego przez znakomitą polską tancerkę Jamilah. To, co najbardziej fascynuje mnie w tańcu orientalnym, to okazja do wcielania się w różne role oraz możliwość wyrażania najgłębszych emocji.

 

Laura
 
 

Laura Tribal Fusion

 

Laura

Z zawodu lekarz, studiowała we Wrocławiu i w Padwie. Czynnie uprawia liczne sporty m.in. wspinaczkę skałkową, narciarstwo. Tańcem zajęła się stosunkowo niedawno, bo pod koniec 2011 roku. Już od pierwszych zajęć Tribal Fusion i Taniec Orientalny pochłonął ją bez reszty. Od tego momentu pod czujnym okiem Alicji Cyganik oraz Anny Zielińskiej ze szkoły tańca An Najma doskonali swoje umiejętności, dodatkowo regularnie uczestniczy w licznych warsztatach tanecznych i aktorskich oraz projektach scenicznych takich jak „Maska Faraonów” oraz „Experymentarium”. Jest członkiem i współtwórcą fuzyjnej grupy tanecznej Mahakala, wraz z którą występuje podczas różnych wydarzeń artystycznych i muzycznych. W październiku 2013 na scenie konkursowej II Łódzkiej Fabryki Orientu zdobyła II miejsce w kategorii Solistka Tribal Fusion.

 

Michal
 
 

Michał Taniec towarzyski

 

Michał

Z tańcem jestem związany od dziecka i ta miłosć przetrwała we mnie do dnia dzisiajszego. Taniec jest dla mnie odskocznią od monotonii życia codzienniego. W tańcu fascynuje mnie dosłownie wszystko: muzyka, stroje, turnieje, kontakt z ludźmi. Ten rodzaj sportu przynosi odprężenie, daje upust emocjom, poprawia kondycję i sylwetkę a także pozwala wyrazić siebie i poczuć wolność. Posiadam klasę taneczną A w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Jestem wielokrotnym finalistą turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Nauką tańca zajmuję się od ponad pięciu lat. Uczę tańca towarzyskiego idealnego dla narzeczonych i par pragnących zatańczyć swój wymarzony pierwszy taniec na weselu, ponadto discofox'a czyli tzw. "Party dance" oraz salsy. Na moich zajęciach panuje miła, rodzinna i wesoła atmosfera- staram się aby każdy z Was stał się królem parkietu bo przecież „Tańczyć każdy może" ;)